O firmie


Sentymentalna podróż na łono natury? Firma ogrodnicza Twoim przewodnikiem!


Szanowni klienci!

Odkąd 7 lat temu rozpoczęliśmy przygodę z firmą ogrodniczą zbudowaliśmy od zera dziesiątki ogrodów i posadziliśmy tysiące roślin, wiele ogrodów przywróciliśmy na powrót do życia, rzec można – ze stanu agonii, wlaliśmy energię i smak w miejsca teoretycznie pozbawione potencjału, a wszystko to w jednym celu – aby stworzyć wyjątkowe miejsce, w którym będziesz mógł odpocząć i zapomnieć o troskach codziennego życia i w którym poczujesz się równie komfortowo jak we własnym domu.

Nie ukrywajmy, że to co wyróżnia piękne, zadbane ogrody od brzydkich i zapuszczonych to CZAS – czas, który trzeba poświęcić na koszenie, przycinanie, podlewanie i wiele innych niezbędnych zabiegów pielęgnacyjnych, nie mówiąc już o stworzeniu całego ogrodu od początku.

Dziś mało kto może powiedzieć, że ma aż nadto czasu. Jest takie powiedzenie, że czas to pieniądz.

Ale pieniądze można zarobić – a czasu nikt Ci nie zwróci.

Drugą rzeczą jest wiedza – zakres informacji z dziedziny ogrodnictwa jest naprawdę ogromny. Tak ogromny, że trudno zmieścić go nawet w pięcioletnim programie nauczania na studiach ogrodniczych.

Ale czy każdy kto posiada ogród musi być z wykształcenia ogrodnikiem?

Oczywiście, że nie. Kiedy psuje Ci się komputer zgłaszasz się do informatyka, kiedy szwankuje pralka do mechanika. Samochodu nie budujesz sam, żeby móc z niego korzystać tylko kupujesz w firmie która się tym zajmuje.

Podobnie jest z ogrodem.
Możesz mieć ogród o jakim zawsze marzyłeś, który będzie spełniał wszystkie Twoje oczekiwania i którym będziesz mógł i CHCIAŁ się wszystkim pochwalić, a przede wszystkim w którym będziesz pragnął spędzać jak najwięcej czasu.

Nie musisz przy tym brać specjalnie urlopu, czekać do weekendu lub rezygnować ze spędzania wieczorów z rodziną lub przyjaciółmi.

Nie musisz wypruwać sobie żył, kiedy efekt i tak ostatecznie Cię nie zadowoli i patrzeć jak mimo Twoich usilnych starań chwasty wciąż pożerają trawnik, a kolejne rośliny usychają dosłownie bez przyczyny.

Jasne, możesz też zdobyć konkretną wiedzę w internecie lub czasopismach ogrodniczych i sam zabrać się do stworzenia ogrodu, próbować co się przyjmie, a co nie, czy nawodnienie będzie działać czy lepiej wymyślić coś innego. A po 10 lub 20 latach dalej zastanawiać się co poszło nie tak i dlaczego u sąsiada taki piękny trawnik, a u Ciebie nie, skoro to przecież tylko parę metrów dalej.

Ale istnieje też dużo prostsze rozwiązanie.

Możesz skorzystać z usług profesjonalnej firmy ogrodniczej z dużym doświadczeniem i ogromną wiedzą i odzyskany czas poświęcić na rzeczy, które są dla Ciebie ważne.

Przy tym robisz też coś dla nas – pozwalasz nam robić to na czym się znamy i co jest dla nas ważne 😊

Oto co możesz od nas otrzymać:

  • profesjonalny i niebanalny projekt, wykonany z miłości i pasji do tworzenia ogrodów
  • wykonanie ogrodu na miarę XXI wieku
  • opiekę nad ogrodem, której pozazdrościłaby nawet Królowa Elżbieta
  • spokój ducha i umysłu, jakich pozazdrościliby nawet hinduscy jogini

Podejmij decyzję już dziś i ciesz się ogrodem przez długie lata!

img1
img1
img1

Zielony azyl w sercu Wrocławia, stary ogród na przedmieściach, rodzinny sad i przydomowy warzywniak, który czeka w uśpieniu na rewitalizację – każdy teren zielony wymaga odpowiedniej pielęgnacji, aby zapewnić Ci komfortowy wypoczynek i świeżą dawkę zielonej energii. Profesjonalna firma ogrodnicza nie tylko przygotuje dedykowany projekt koncepcyjny Twojego ogrodu, zadba o przygotowanie nawierzchni, nawadnianie oraz zarekomenduje odpowiednie rośliny, rozmieszczenie elementów dekoracyjnych i oświetlenia, ale przedstawi również etapy prac wykonawczych oraz kosztorys.

Projektowanie ogrodów to sztuka łączenia funkcjonalności z wysokimi walorami estetycznymi – wymaga wiedzy, doświadczenia i zdolności artystycznych. Od topografii terenu, przez zagospodarowanie przestrzeni, po harmonię i spójność stylu przy dobieraniu roślin, rodzajów drewna oraz kolorystyki dodatków. Wybierz eksperta, który niczym przewodnik wprowadzi Cię do świata architektury krajobrazu, zmieniając Twój ogród w wymarzony, zielony azyl. Wybierz centrum ogrodnicze – Wrocław Lipowa Aleja.


Ogród w stylu orientalnym? O minimalizm zadba Centrum Ogrodnicze Lipowa Aleja!

W ogrodzie sentymentalnym, którego harmonię wyznacza różnorodność kwiatów, ziół i drzew owocowych, czujemy błogi klimat tradycyjnej, polskiej wsi. Aranżację dopełniają drewniany płot lub ogrodzenie z kamienia, ozdobiona sznurem lampek altana z huśtawką i niewielkie oczko wodne. Kluczem do sukcesu jest dbałość o szczegóły – zlecenie wykonania projektu ogrodu zaufanej firmie ogrodniczej sprawi, że Twoja wizja stanie się rzeczywistością. Wspólne szukanie optymalnych rozwiązań okaże się zaś przygodą, pełną wartościowych informacji, dzięki którym pielęgnacja ogrodu stanie się Twoim hobby.

Jeśli marzysz o nowoczesnym, egzotycznym ogrodzie, postaw na azjatycki minimalizm – nieparzysta liczba elementów, proste formy, głęboka symbolika, szum wody i harmonia starannie poukładanych kamieni. W ogrodach chińskich i japońskich doskonale sprawdzają się peonie, chryzantemy, orchidee oraz dostojne drzewka bonsai. Wizualizacja projektu ogrodu, przygotowana na zlecenie przez firmę ogrodniczą Lipowa Aleja, pozwoli Ci zweryfikować, czy Twoje wyobrażenia doskonale wkomponują się w przestrzeń wokół domu.


Pielęgnacja ogrodów

Nasza firma doskonale zdaje sobie sprawę z tego, iż samo zaprojektowanie i założenie ogrodu to nie wszystko. Aby móc cieszyć się fantastycznymi terenami zielonymi należy stale troszczyć się o rośliny, które zostały w nim posadzone.

Oczywistym jest fakt, że w okresie letnim głównym zajęciem ogrodnika jest regularne dbanie o właściwe nawodnienie terenu oraz staranne przycinanie trawnika i krzewów. Pielęgnacja ogrodów, którą oferujemy ww Wrocławiu oraz okolicach to nie tylko pilnowanie stanu zieleni w ciepłych miesiącach, lecz także prace porządkowe w innych częściach roku. Jesienią zadbamy o odpowiednie przygotowanie rabatek, zajmiemy się zmiataniem opadłych liści oraz okryjemy rośliny, którym mogą zaszkodzić nadchodzące niskie temperatury. Natomiast okres zimowy w ogrodzie to przede wszystkim odśnieżanie ścieżek i podjazdów. Nie należy zapominać o tym, że odśnieżanie trawników i grządek jest niewskazane, gdyż biała szata stanowi dla nich naturalną izolację.

Newsletter!

Dołącz do naszego newslettera, aby uzyskać wszystkie najnowsze oferty i rabaty!